KONST / Litografier / Färgserigrafi 13767050
nr 1376 7050
Robert Rahway Zakanitch
(f. 1935), USA
Färgserigrafi, "Old World Series". Signerad, numrerad 9/49, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x127 cm
Kondition: defekt
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:43:05
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
Robert Rahway Zakanitch
Läs mer om Robert Rahway Zakanitch